Niz subotnjih radionica Male škole arhitekture nastavljen je sekvencom naziva 'Grad i razlika'. Ideja radionice bila je osvijestiti potrebu za promatranjem prostora u kojem živimo i u očuvanjem njegovih razlika. Razlika u mjerilu, odnosima izgrađenog i neizgrađenog, količini zelenila i načinu raspolaganja prostorom.
Do pojma urbanizma dolazimo uočavanjem postojanja pravila u svim segmentima života, svim zajednicama kojima pripadamo; od najmanje kao što su obitelj, razred, do veće kojom se i bavimo a to je grad.
Pokušavamo shvatiti koji sve faktori utječu na razvoj i izgled grada prisjećajući se gradova u kojima smo do sada bili, uočavajući po čemu se razlikuju i zašto. Nakon što smo kroz razgovor došli do osnovnih zaključaka o faktorima koji utječu na razvoj i oblik nekog grada (topografija, vrijeme nastanka, ljudi i običaji), koncentriramo se na Zagreb.
Zagreb proučavamo kroz njegove tri kompozicije – Podsljemenska zona, Donji grad i Novi Zagreb. Diskutiramo o najvažnijim razlikama između tih zona na temelju vlastitog iskustva, proučavanjem karte te fotografija iz zraka i pješačke vizure. Razgovaramo o njihovim osnovnim karakteristikama i povezujemo ih s umjetničkim 'kompozicijama' te ih kasnije koristimo u interpretaciji pojedine zone. Upoznajemo se s razlikama u slici grada pojedinih zona.
Pomoću Richterovog 'Gravitacijskog crteža' interpretiramo vijugave i uske ulice Podsljemenske zone razlijevajući tuš u boji na papir i kontroliranim pokretima tijela stvaramo prvu kompoziciju ulica i razlivenog zelenila. Drugi korak je raspodjela volumena kuća prema pretpostavljenoj rahloj strukturi tog dijela grada.
Pravilnim rasterom ljepljive trake stvaramo kompoziciju ulica Donjeg grada, popunjavamo ih blokovima te razmišljamo o raspodjeli neizgrađenih prostora, stvaranjem javnih prostora te osmišljavanjem unutrašnjosti blokova.
Treća kompozicija - Novi Zagreb nastaje organizacijom volumena stambenih nebodera, javnih zgrada i pažljivim promišljanjem partera na kojem su uređena jezera, pješačke ulice i parkovi.
Nakon izrade maketa sve tri kompozicije razgovaramo o potencijalnim prednostima i nedostacima života u pojedinom dijelu grada, biramo svoje savršeno mjesto; uglavnom sa što boljim pogledom (na sportske terene), što ljepšim vrtom ili što bliže centru. Pokušavamo ustanoviti razlike u gustoći izgrađenosti, količini zelenila/javnih prostora u pojedinim zonama. Pomoću makete koju smo izradili pokušavamo smjestiti dio grada u kojem trenutno živimo i razmisliti o njegovim karakteristikama.