Podijelili smo i treći set priznanja i nagrada na ovogodišnjem Think Space-u. U društvu Keller Easterling predstavili smo nagrađene i najavili skoru Think Space Nekonferenciju, koja će se održati od 11. do 13. lipnja 2014. u Zagrebu.
Prošlog tjedna podijelili smo nagrade i na trećem i posljednjem ovogodišnjem Think Space natječaju Environment / Subtraction. U društvu Keller Easterling, žiratorice zadnjeg kruga, Ethel Barona Pohl, zajedno sa Césarom Reyes Nájera, kustosicom ovogodišnjeg ciklusa Money / Novac, Anom Danom Beroš, zagrebačkom arhitekticom, koja će izlagati na skorašnjem Venecijanskom bijenalu te moderatorom Tomislavom Pletencem. Nakon predavanja Keller Easterling na temu Subtraction – oduzimanja arhitekture i prostora, Keller je predstavila nagrađene radove i neke od autora, a po diskusiji na temu, najavili smo i 3. Think Space Nekonferenciju koja će se održati u Zagrebu od 11 do 13. lipnja o čemu uskoro više. U nastavku vam donosimo pregled nagrađenih radova.
Prva nagrada ex aequo
„The weak monumental square“
Autor: Aristide Antonas, Grčka
Ko-autori:Bitrou, Mara, Demiris, Panos, Koutsogianni, Katerina, Grčka
Prva nagrada ex aequo
„Inverting the periphery“
Autor: Ryan King, SAD
Druga nagrada
„Scenarios for a post crisis landscape“
Autor: Dimitris Grozopoulos
Posebno priznanje
„Post Post-War“
Autor: Bryony Roberts, SAD
Posebno priznanje
„Sharealot“
Autor: Jack Morley, SAD
Ko-autor: Lauren Chapman
Posebno priznanje
„The Great South American Pipeline: A Commons Protection Zone“
Autor: Godofredo Nobre Pereira, Ujedinjeno kraljevstvo
Ko-autor: Samaneh Moafi, Ujedinjeno kraljevstvo
Posebno priznanje
„Trusting Nauru: 14 Deposited Lands“
Autori: Natalya Egon, SAD
Ko-autor: Noel Turgeon, , SAD
Klikom na prikaze se otvaraju poveznice na radove na Think Space webu.
Više o Think Space programu potražte na www.think-space.org
Program Think Space je platforma za prostorno eksperimentiranje i razmjenu ideja te stvaranje mreže progresivnih mislilaca u području arhitekture preko kulturnih, geografskih i institucijskih granica. Program se provodi kroz godišnje cikluse konceptualnih arhitektonskih natječaja i poziv na objavu stručnih i teorijskih radova, te susretima uživo na Mini-simpozijima i godišnjoj međunarodnoj Nekonferenciji. Ukupan broj autora, mladih arhitekata, (prosječna dob 29 godina) koji su sudjelovali u arhitektonskim natječajima je 654 iz 75 svjetskih zemalja, te 63 autora stručnih članaka iz 12 različitih zemalja. Nakon dosadašnja dva uspješna ciklusa koji su, osim online galerijama projekata, izložbama i teoretskim radovima, urodila i poznanstvima domaćih arhitekata s međunarodno prepoznatom i aktivnom scenom mladih progresivnih mislilaca u arhitekturi, u tijeku je i treći ciklus programa.
Pokrovitelji ciklusa:
Medijski pokrovitelji ciklusa
/p
width: 480px; height: 320px;